Miért népszerű a Magyar Kétfarkú Kutya Párt az egyetemi hallgatók körében?

Oross Dániel: Miért népszerű a Magyar Kétfarkú Kutya Párt az egyetemi hallgatók körében? In: Mások vagy ugyanolyanok? A hallgatók politikai aktivitása, politikai orientációja Magyarországon. pp. 181-194. (2019)

[thumbnail of 2019_belvedere_masok_vagy_ugyanolyanok_181-194.pdf]
Preview
Cikk, tanulmány, mű
2019_belvedere_masok_vagy_ugyanolyanok_181-194.pdf

Download (265kB) | Preview

Abstract

Habár az Európai Parlamenti választásokon nem ért el átütő sikert, az Aktív Fiatalok Magyarországon kutatócsoport 2019-es eredményei szerint a magyar hallgatók körében kifejezetten nagy népszerűségnek örvend a Magyar Kétfarkú Kutya Párt. A tanulmány bemutatja az MKKP kampányának legfontosabb jellemzőit, majd feltárja, a hallgatók mely csoportjaiban erős a párt támogatottsága. A párt egyedi akcióinak bemutatásával összhangban részletesen elemzem, mely részvételi formák terén hozott újat az MKKP a hallgatók politikai részvételében, illetve a többi párttal összevetve milyen a kutyapártot választó hallgatók ideológiai profi lja. Az elemzés végén igyekszem magyarázatot adni arra, a pártnak az EP kampány során miért nem sikerült a hallgatók körében mért adatokhoz hasonló mértékben mobilizálnia más választói csoportokat, s a párt eddig elért eredményeire fi gyelemmel azt is számba veszem, középtávon milyen esélyei vannak arra, hogy megerősítse pozícióját a magyar politikában.

Item Type: Article
Heading title: Pártok és szavazóik : a hallgatók politikai orientációi
Journal or Publication Title: Mások vagy ugyanolyanok? A hallgatók politikai aktivitása, politikai orientációja Magyarországon
Date: 2019
ISBN: 978-615-6060-10-5
Page Range: pp. 181-194
Language: Hungarian
Uncontrolled Keywords: Politikai párt - Magyarország - 21. sz., Felsőoktatás - Magyarország - 21. sz., Politikai szociológia - magatartáskutatás, Ifjúságpolitika, Egyetemi hallgatók - magyar - mentalitás
Additional Information: Bibliogr.: 194. p. és a lábjegyzetekben ; összefoglalás magyar nyelven
Subjects: 05. Social sciences
05. Social sciences > 05.06. Political science
Date Deposited: 2020. Jun. 08. 10:14
Last Modified: 2023. Mar. 20. 14:52
URI: http://acta.bibl.u-szeged.hu/id/eprint/68888

Actions (login required)

View Item View Item